Politika, sekss un pārējais

Politika ir arī kas vairāk, kā tikai noteikumu izveide un valsts kontrolēšana tā ir arī dažādu slepenu vienošanos panākšana, kompromisu meklēšana un smagu, nepatīkamu lēmumu pieņemšana. Ļoti bieži nav iespējams rīkoties pareizi tā uzreiz, ir nepieciešamas vienoties ar dažādām cilvēku grupām, uzņēmumiem un tamlīdzīgi, iespējams piekāpties kādos citos jautājumos, lai rastu iespēju realizēt vēlamo. Politika ir ļoti sarežģīta, tieši tāpēc ir vesela zinātnes nozare kas šo jomu pēta – politoloģija. Politologi vērtē esošās pārmaiņas politikā, politiķu rīcību un dažādus to darba aspektus, tiek pētītas pagātnes politiskās izmaiņas un notikumi. Katru dienu varam lasīt ziņas ar politologu viedokļiem par notiekošu.

Politika

Politika ir ļoti sarežģīta, bet nav noliedzams, ka tā ir ļoti liela dzīves sastāvdaļa. Pat ja mums nav nekāda sakara ar politiku, tā ir jāsaprot, jo mums ir balss, kuru mēs varam likt dzirdēt pasaulei, tās ir mūsu tiesības.

Kas ievēl saeimu

Mēs ievēlam Saeimu, lai tā pārstāvētu mūsu intereses gan valsts, gan pasaules līmenī. Saeima tiek ievēlēta uz četriem gadiem, tāpēc ir pietiekoši ilgs laiks, lai mēs spētu izvērtēt vai darbs kas tiek darīt s ir tā vērts, vai balsosim, par tām pašām partijām atkārtoti. Tāpat, ir iespējams priekšlaicīgi atlaist Saeimu. Valsts prezidents var ierosināt Saeimas atlaišanu, tad tiek rīkots referendums un mums tiek dota iespēja pateikt vai Saeima būtu jāatlaiž vai tomēr nē.

Rīgas domes deputāti

Rīgas domes deputāti ir daudz pieejamāki saviem iedzīvotājiem, vēlētājiem. Deputāti rīko pieņemšanas un katram ir iespējams pierakstīties uz šo pieņemšanu pie kāda deputāta, lai aprunātos par sasāpējušiem jautājumiem. Pašvaldībās, tai skaitā arī Rīgai, nav nekas neparasts, ja uz vietu domē pretendē partijas, kuras ir centrētas tikai konkrētajā pilsētā. Šie politiskie spēki nemērķē uz valsts vadību, bet strādā konkrēti savas pilsētas labā.

http://www.nmr.lv/

Advertisements
This entry was posted in Jaunumi and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s