Smaržas

SmaržasSmaržu katrs cilvēks izjūt savādāk, to ietekmē gan psiholoģiskie, gan fiziskie aspekti, tieši tāpēc smarža, kas patīk vienam var nepatikt otram un otrādi. Smaržu pasaulē valda tūkstošiem smaržu nianses, kas mūsos izsauc dažādas asociācijas. Tieši asociācijas visbiežāk ir tās, kas liek mums noprast vai smarža šķiet patīkama vai nē.

Smaržu sastāvā ir atrodami trīs to galvenie komponenti, kas ir ūdens, ēteriskās eļļas un spirts. Tieši šo sastāvdaļu attiecības nosaka to cik smaržas būs noturīgas, tieši tāpēc tiek izdalīti arī dažādi smaržu veidi atkarībā no šo komponentu attiecībām sastāvā.

Smaržas iedalās:

  • Smaržās jeb parfīmos – noturība no 8 – 24 stundām
  • Smaržūdeņos – noturība no 6 – 8 stundām
  • Tualetes ūdeņos – noturība no 5 – 6 stundām

Pastāv smaržas, kas liekas patīkamas lielākajai daļai cilvēku – tās ir ziedu smaržas. Liela daļa sieviešu smaržu ir veidotas tieši uz ziedu smaržas bāzes, pievienojot klāt, piemēram, augļu, ogu vai kādu citu aromātu nianses. Šāda veida sieviešu smaržas liekas pievilcīgas arī pretējā dzimuma pārstāvjiem. Sieviešu smaržu aromāti ir neiedomājami daudz un katra sievietei tiek dota iespēja atrast sev atbilstošāko un raksturīgāko aromātu, lai gan jāpiebilst, ka tieši lielās izvēles dēļ, tas nav nemaz tik viegli un var aizņemt pat vairākas stundas vai pat dienas.

Iegādājoties sieviešu smaržas un meklējot sev tīkamo aromātu ar ožas palīdzību, atceraties, ka ar netrenētu ožu pēc 3 aromātu testēšanas jūsu spēja izjust pareizo smaržu buķeti var strauji pasliktināties un ir jāpaiet kādam laiciņam, lai tā atkal būtu darba kārtībā, tāpēc vispirms vajadzētu noskaidrot uz kā bāzes balstīts aromāts jums šķiet vispatīkamākais un kāda veida smaržas piekritēja esat un tikai tad sākt meklēt smaržu nianses, tādā veidā atvieglojot savu uzdevumu.

Smaržām piemīt maģisks spēks – tās var nomierināt, uzbudināt, atsvaidzināt, kā arī vienkārši uzlabot garastāvokli un pasaules skatījumu, tāpēc nenovērtējiet mazo smaržu flakoniņu par zemu un izvēlaties sev atbilstošāko aromātu.

Advertisements